Multifunctional Food Vacuum Sealer Packaging Machine DZ-600/2SB Double Chamber
Zhejiang Haizhou Packing Machine Co.,Ltd
Contact Now
Brand Name : HZPK
Model Number : DZ-600/2SB
Certification : CE
Place of Origin : China
MOQ : 1
Price : Negotiable
Payment Terms : Western Union, L/C, T/T
Supply Ability : 20sets per month
Delivery Time : 10 work days
Packaging Details : By carton
Voltage : 110V/220V/380V
Automatic grade : Semi-Automatic
Condition : New
Type : Vacuum package machine
Driven type : Electric
Dimension(l*w*h) : 1450*680*915MM
Power : 2200W
Product name : DZ-600/2SB Double Chamber For Food Etc Multifunctional Vacuum Package Machine
Warranty : 1 Year
Contact Now
DZ-600/2SB Double Chamber For Food Etc Multifunctional Vacuum Package Machine
Contact email:marketing@hz-pk.cn
Application:
Features:
1. Suitable for packaging products of small specifications with small amount of packaging;
2, the body of stainless steel production, corrosion resistance, rust, durable.
3, the vacuum chamber cover is plexiglass cover, transparent, can observe the packaging situation.
Model DZ-600/2SB
Sealing length 600mm
Sealing width 10mm